Dlaczego warto wyjeżdżać na wakacje? – 5 powodów

Z pozoru to oczywiste. Przecież każdy wie, że po prostu trzeba wyjeżdżać. Ale dlaczego? Na takie pytanie nie będzie już tak łatwo odpowiedzieć i większość z nas odpowie, że… bo po prostu trzeba. Z tego powodu zastanowię się tutaj dlaczego i udzielę odpowiedzi na to niełatwe pytanie urlopowe.

1. Wakacje pozwalają odpocząć od wszystkiego. Ta najbardziej oczywista cecha wakacji mówi nam, że możemy oderwać się od wszystkich przyziemnych spraw i odpocząć od nich. Bez względu na to, czy jeszcze się uczymy, czy pracujemy, możemy wyjechać w jakieś inne miejsce i dać sobie dużo luzu. Gdy wyjeżdżamy w odległe strony, może do innego kraju, odrywamy się od naszej kultury, języka i rzeczywistości, a to może być niezwykle relaksujące. Odpoczywa przy tym nasz mózg, a jeżeli jeszcze do tego możemy zażyć trochę ruchu oraz pospać tak długo jak chcemy, zregenerujemy także całe ciało.

2. Możemy poznać inne miejsca, kultury, ludzi, cywilizacje. Podróżowanie daje nam możliwość zobaczenia słynnych atrakcji turystycznych, zupełnie innych krajów, kontynentów, a nawet przebywania w innym klimacie, niż nasz, polski – umiarkowany. Możemy przy tym bardzo wiele się nauczyć od innych, a także wyciągnąć wspaniałe wnioski i przemyślenia. Zetknięcia z innymi kulturami dla niektórych mogą być oczywiście szokiem, ale jeżeli mamy otwarty umysł i jesteśmy ciekawi świata, takie podróże bardzo nas rozwiną. Jak mówi powiedzenie: „Wakacje to jedyna rzecz na którą mimo że wydajemy pieniądze, to stajemy się bogatsi.”

wakacje

3. Można poznać ciekawych ludzi. Podczas podróży w zorganizowanych grupach, poznamy wielu pasjonatów kraju do którego się udaliśmy, zupełnie takich jak my. Możemy z nimi wymieniać uwagi i opinie, a może nawet zawrzeć przyjaźnie, które będą owocowały po powrocie do kraju. Jeżeli trafimy na naprawdę ciekawe osoby możemy nawet związać się z nimi jeszcze bliżej, co może nawet stać się wakacyjną miłością!

wakacyjna milość

4. Możemy szlifować język obcy. Jest to ważne, zwłaszcza jeżeli wybieramy się do kraju, w którym chcemy w przyszłości mieszkać i pracować. Nic w tym nam tak dobrze nie pomoże jak konwersacja z native speakerami i od razu poznamy miejsca jakie później będziemy odwiedzali. Po co uczyć się z podręczników, skoro możemy szlifować język w naturalnych konwersacjach?

5. Zdobywamy nowe umiejętności. Jeżeli wyjeżdżamy na wycieczkę taką jak obóz sportowy, to uczymy się nowych rzeczy, podobnie gdy jesteśmy na wycieczce objazdowej i oglądamy eksponaty w muzeach. Każdy wyjazd do okazja do zdobycia nowych cech i rozwoju osobistego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *