Imprezka weselna

Ostatnio byłam na weselu, dlatego opiszę co i jak było 🙂

Gwarancją udanego wesela jest dobra muzyka, przy której goście zechcą tańczyć i dobrze się bawić. Udany zespół weselny musi grac piosenki znane i lubiane a przy tym wykazujące pewien poziom romantyzmu, takie jak: wszelkiego rodzaju ballady miłosne, liryczne piosenki śpiewane, nastrojowe dla ucha ścieżki muzyczne z najlepszych dramatów obyczajowych. Taka kapela składa się przeważnie z dwóch gitarzystów, organisty i wokalisty. Za dodatkowa opłatą można sprowadzić dysponujący skrzypkiem znającym libretta ze wszystkich włoskich oper mydlanych. Doskonałym uzupełnieniem tortu weselnego jest spożywanie innych wyśmienitych dań przy akompaniamencie prawdziwego akordeonu.

To trochę zapomniane prze współczesne pokolenie muzyczne cacko, potrafiące wygrywać sto różnych melodii przy użyciu jedynie kilku przycisków. Jeśli ekipa nie dysponuje akordeonem, to goście przybyli na uroczystość będą w wysokim stopniu niezadowoleni. Tupnąwszy nowymi obcasami o parkiet z pewnością będą domagali się aby przygrywał do tańca inny muzykant.

Naburmuszeni goście przysparzają wielu kłopotów organizacyjnych. Na przykład nie chcą kończyć na czas spożywania posiłków, wylewają wino na śnieżnobiały obrus a niekiedy nawet ostentacyjnie walą pięściami w stów. Należy zatem zadbać o profesjonalny zespół artystów dysponujący repertuarem biesiadnym, śpiewającym polskie piosenki miłosne zaczynające się od słów: Hej sokoły, omijajcie góry, lasy, doły. To jedyna piosenka posiadająca magiczną moc i potrafiąca przy jednym stole łączyć pokolenia odznaczające się różnymi gustami muzycznymi. Zaśpiewa ją każdy, jeśli tylko nie chce zostać wygwizdany. Udane wesele gwarantuje świetna muzyka, która wytwarza niepowtarzalną aurę. Biesiadnicy w miarę wypijania kolejnych kieliszków coraz bardziej mają ochotę na tańce, zwłaszcza takie jak popularny albo wśród biesiadników lubiących mangę i anime taniec. Jest to odpowiedni czas aby chłopaki dali przysłowiowego czadu i porwał w tan ociężałych z przejedzenia ludzi. Państwo młodzi sami wybierają ozdoby na urodziny. Jest to zazwyczaj monotonna orkiestra symfoniczna z brzemieniem instrumentów smyczkowych o wysokich brzmieniach posiadających walory estetyczne, współgrających z podniosłą atmosferą uroczystości. Wszystko musi być w jak najlepszym tonie.

Trudno dzisiaj o prawdziwych grajków, umiejących grac solidnie a przy tym nie fałszować. Rzeczywistość boleśnie pokazuje nam, jak zespół muzyczny bez kwalifikacji utrzymuje się z chałturzenia, nic przy tym nie robiąc, ani nie poczuwając się do winy. Odpowiedzialny zespół muzyczny nie tylko nie chałturzy ale poniekąd i gra porządnie, miłe dla ucha piosenki top ten, oraz potrafi również zabawić publiczność.

Jak niekompetentny zespół może w pełni zepsuć udaną imprezę, mieliśmy okazje przekonać się w zeszłą sobotę w katowickim spodku. Niedouczone dzieciaki nie tylko nie potrafiły grać ale daleko im było również do nazywania się mianem zespołu. Dzisiejszy rynek muzyczny dopuści każdego do głosu, ale nie każdemu będzie dane utrzymać się na nim dłużej niż pięć minut. Tak na przykład wokalista, jeśli zamiast rozruszać gości i zaprosić ich do delikatnego kołysania biodrami, przyprawi ich tylko o znaczny ból głowy, nie będzie pod żadnym pozorem nadawał się do dalszego przygrywania. Każdy kto występuje musi zdać sobie sprawę z tego, że przychylność uczestników przyjęcia jest na wagę złota i pod żadnym pozorem nie należy doprowadzać do utraty zaufania z ich strony. Także właściciel lokalu decyduje o tym, jaki muzyk zagra konkretnego wieczoru, a także często decyduje o debiucie, czyli branżowym być albo nie być grającej ekipy. Pamiętajmy też o małych – z pewnością przyjęcie uprzyjemnią im dekoracje urodziny dziecka. Każdy kto chce się zabawić, powinien zajrzeć do sklepu internetowego Bona Party, w którym znajdzie dosłownie setki propozycji do przystrojenia każdej sali weselnej albo pokoju na urodziny.

Przyjacielsko nastawiony do świata jest pod każdym względem emocjonalny i empatyczny, odznaczający się umiejętnym graniem piosenek, do których inauguracyjnego walca tańczą młode pary. Jak niewiele trzeba, by uszczęśliwić gości weselnych, mieliśmy okazję przekonać się sami będąc na prawdziwym góralskim weselisku. Wtedy to ten artysta, charakterystycznymi podskokami i obracaniem w rękach siekierki, zachęca do zaproszenia partnerki na parkiet i porwania jej w tany. Wszyscy goście, oczywiście dopiero po zjedzeniu kremowego trój poziomego tortu, udekorowanego bitą śmietaną, podnoszą się z wygodnych krzeseł, udając na tańce. Tak zaczyna się prawdziwy wieczór pełen atrakcji i sztucznych ogni, do których przygrywa folkowy, dalekowschodni kapelmistrz z Tokio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *