Góry czy morze?
góry czy morze

Wakacje w górach czy nad morzem? To pytanie pojawia się często gdy planujemy wymarzony urlop. Zdarza się, że uda nam się pojechać i tu i tu, ale to udaje się zazwyczaj nielicznym gdyż nie wystarcza nam przeważnie czasu na dwie wycieczki. Pół biedy jeśli jest nam wszystko jedno gdzie pojedziemy bo lubimy oba miejsca, ale gorzej jest jeśli jedno z nas uwielbia leniuchowanie nad wodą, a drugie preferuje wyłącznie aktywny wypoczynek w górach podróżując po szlakach. Ciężko jest w takiej sytuacji dojść do porozumienia, bo jednak nam polskim morzem nie znajdziemy zbyt wielu wysokich tras do pokonania, a w górach żadnej plaży. Połączanie tych dwóch różnych terenów zazwyczaj znajduje się tylko gdzieś za granicą.

W takiej sytuacji gdy nie możemy znaleźć wyjścia można po prostu spotkać się pośrodku drogi i pojechać na przykład na mazury, albo pozwolić sobie na oddzielny wyjazd. Co przeważnie nie sprawdza się w przypadku par. I morze i góry mają swoje plusy, warto więc wziąć kartkę i po prostu je wypisać wybierając to miejsce, które na tą chwilę wydaje się nam bardziej atrakcyjne i ma więcej zalet. Góry są z pewnością piękne i mają więcej do zaoferowania w kwestii poznawania nowych miejsc i szlaków, można zdobywać nowe szczyty, realizując swoje marzenia oraz sprawdzić się na trudniejszych trasach. Wspinanie się czy zdobywanie kolejnych szczytów pozwala poznać lepiej siebie i swoje możliwości. Daje olbrzymią satysfakcje w przypadku, gdy uda nam się osiągnąć nowy cel, przełamać się, pokonać swój strach  swoje słabości. Góry mają niewątpliwie dużo zalet i możliwości do zaoferowania.

góry czy morze

Adrenalinę możemy znaleźć również nad morzem. Oferty wakacyjne Bałtyku mogą zaoferować nam niezliczone ilości atrakcji. Możemy oczywiście wybrać bardziej egzotyczne kierunki, jak Barbados, ale nie o to nam teraz chodzi. Sporty wodne, które możemy uprawiać mogą dać nam wiele emocji. Również bieganie świtem po plaży to doskonały sposób na spędzenie aktywnych wakacji. Nie musimy leżeć plackiem na plaży. Możemy korzystać z wielu nadmorskich atrakcji, popłynąć w rejs statkiem, spacerować czy zwiedzać nowe miejsca. Wakacje nad morzem mogą być aktywnie spędzone i pełne ekstremalnych przeżyć. Bez względu na to, co wybierzemy – góry czy morze możemy się świetnie bawić i doskonale wypocząć, a o to chodzi przecież w urlopowaniu, żeby móc poczuć się inaczej niż na co dzień. Ostateczny wybór i tak należy do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *