Lodowe cuda dla każdego
producent lodu kostki

Bardzo wiele rzeczy można zrobić z lodu. Przykładem są przecudne rzeźby lodowe, wykonywane w szkockiej miejscowości Aberdeen, na północy Wielkiej Brytanii. I choć wiosna właśnie nadeszła, to jednak postanowiłam zaprezentować cudeńka jakie można tam zobaczyć, podczas dorocznego festiwalu rzeźb lodowych.

Rzeźbienie w lodzie to nie byle jaka działalność: rzemieślnik musi najpierw ocenić, czy bryła lodu będzie odpowiednia, a dopiero później rozpoczyna się praca. Nad gotowym dziełem pracuje zespół 3, czy nawet 4 osób, no i oczywiście muszą się przy tym spieszyć.

W takich warunkach wyrzeźbienie dzieła jak te wydaje się tytanicznym zajęciem, a jednak – udaje im się ostatecznie. Przy dobrej, czyli mroźnej pogodzie, taka rzeźba może wytrzymać nawet kilka tygodni, ale jeżeli ociepli się jak na olimpiadzie w Soczi, no to kolejnego dnia można będzie podziwiać najwyżej mokrą kałużę 🙂 W każdym razie dobry producent lodu w kostkach wie, jak zadbać o najlepszy transport, aby lód dotarł do nas cały, nawet przy dodatniej temperaturze na zewnątrz.

Festiwal jaki odbył się w tym roku przyniósł nagrody: srebrny i złoty sopel za najlepsze rzeźby lodowe. Zwyciężyły następujące figury:

Wakacje w Kyoto

Przyjazne dla turystów Kyoto, zachęca do odwiedzin i wybrania się na wspaniały spacer, podziwiając piękne krajobrazy okolicy. Tylko to stare miasto Japonii dysponuje unikalnym rezerwatem przyrody, z dziką florą oraz fauną , który można zwiedzać po wykupieniu specjalnego karnetu turystycznego. Poza tym, ta jedyna w swoim rodzaju miejscowość, jaką jest Kyoto, słynie z wydobywania pierwszej jakości wód głębinowych, które następnie dystrybuuje do sieci marketów w całym kraju, zachęcając jednocześnie różnymi reklamami do ich picia. Zresztą bez rozwiniętej gałęzi marketingowej, miejsce to poradziłoby sobie bardzo dobrze, choćby ze względu na nietuzinkowe zdrowotne źródła, dla których to zjeżdżają się liczni goście z zagranicy.

Znajduje się tam profesjonalna baza noclegowa, która proponuje odwiedzającym gościom możliwość skutecznego zakwaterowania oraz wyznaczenia dokładnego czasu pobytu, jaki mamy zamiar spędzić na wypoczynku. Jednocześnie, na wyraźne żądanie klienta, może polecić najlepsze miejsca noclegowe, o bardzo wysokim standardzie, posiadające własny aneks kuchenny, czy wannę z hydromasażem. To zadziwiające, ale do tej pory zgromadził już w swojej bazie ponad sto tysięcy miejsc noclegowych, co stanowi bardzo wysoką liczbę, szczególnie, że miejscowość należy raczej do kameralnych. Po dokonaniu wyboru odpowiedniego pokoju, możemy udać się na mały spacer po okolicy, po czym rozważyć możliwość wzięcia udziału w wieczornej kolacji. Siadam wtedy do lektury mojego ulubionego bloga koleżanki, która ciekawie pisze o wielu sprawach.

Popularne w Kyoto wczasy odchudzające, umożliwiają podjęcie wysiłku fizycznego, w celu zgubienia niechcianych kalorii i uzyskania szczupłej sylwetki. Niejednokrotnie były wyróżniane na targach międzynarodowych, jako najlepszy japoński produkt eksportowy 2013 roku. To naprawdę zdumiewające, ilu Niemców korzysta z masaży i kuracji odchudzających, przeprowadzanych przez specjalistów od fizykoterapii, jak również masażystów. Dlatego wycieczka do Azj do doskonały pomysł na wyjazd, jak również wykupienie ich i podarowanie w prezencie najbliższej osobie. Wspaniale wyposażone sale zabiegowe i gabinety odnowy, są czyste i zadbane oraz posiadają najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny, przeznaczony dla leczenia ludzi po przebytych urazach, złamaniach kości i chorobach zakaźnych, jak również czujących się zmęczonymi życiem, apatycznych hipochondryków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *