OL, czyli wakacje w Japonii
sukienka japońska

Dziewczyny powszechnie pracują w biurach w Japonii i powszechnie nazywa się je tam z angielskiego OL, czyli „Office Lady” (mężczyzn natomiast nazywa się również z angielskiego „Salaryman”). Popularność prac biurowych wśród kobiet wynika tam z ich dobrego wykształcenia oraz dość patriarchalnej struktury, w myśl której kobieta może albo tylko pracować w biurze, nie wolno jej podejmować typowo męskich zajęć – na przykład nie może zostać kierowcą, zostaje jej więc wybór między karierą biurową, albo rola żony, gospodyni domowej, która to zresztą pozycja jest także tam szanowana – w Japonii nie ma takich pojęć jak „kura domowa”. Z tego względu, japońska moda biurowa, choć niezwykle klasyczna, to jednak jest także bardzo rozwinięta i nieraz może nas zaskoczyć. Przedstawiam poniżej kilka propozycji ciekawych strojów do biura, które spokojnie można by zaadaptować również w Polsce:

sukienka japońska

Jednoczęściowa sukienka, dostępna w największym japońskim sklepie internetowym „Rakuten” za około 10,000 jenów (300 złotych). Bardzo oryginalna, niewątpliwie odmładza. Znacznie taniej można ją kupić na popularnym w Polsce Aliexpress i  ceny tej samej sukienki na Aliexpress zaczynają się już od dosłownie kilkunastu dolarów.

Sukienka japońska

Muślinowa sukienka, ładnie komponująca się z biżuterią taką jak duży naszyjnik. Dolna część (spódnica), podbita jest jasnym materiałem, aby oczywiście nie było zbyt dużo widać. Polecamy zakupy w internetowych serwisach z Chin, ponieważ można tam znaleźć znakomite okazje zarówno dla eleganckich kobiet, jak i szafiarek szukających ciekawych i nietypowych ubrań.

Office Lady

I ostatnia propozycja – sukienka w piękne wzory kwiatowe, nie do pracy, ale na przykład na pracownicze przyjęcie. Wygląda szałowo, jest bardzo seksowna, a jednocześnie ma w sobie dużo klasy. Rękawy wyglądają na jakby delikatnie zamszowe.  Niestety można ją sprowadzić chyba tylko z Japonii, choć Rakuten wysyła na cały świat. Cena – 9000 jenów (ok. 260 złotych), więc nie dużo, jak za tak szałowy ciuch. Za to znacznie taniej możemy kupić sukienki na Aliexpress, do czego oczywiście zachęcam i o czym napiszemy w kolejnym już wpisie.
I to wszystkie propozycje na dziś. Zapraszam do komentowania i do zapoznania się z kolejnym wpisem, w którym opiszę japońskie kostiumy kąpielowe na lato.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *