Piszemy bloga w pracy
jak pisać bloga wordpress

Internetowe społeczności tworzą się już nie tylko na przeznaczonych ku temu portalach (tzw. platformach społecznościowych) czy forach internetowych poświęconych danej tematyce, tj. zrzeszających ludzi o tych samych zainteresowaniach. Dziś, gdy popularność blogowania jest wielka jak nigdy przedtem, to właśnie blogi stają się często miejscem, w którym pasjonaci np. gotowania, fotografii czy jakiejś dyscypliny sportowej mogą spotykać się, dyskutować, wymieniać poglądami etc.

Również swoje dokonania krytykować czy twierdzenia podważać. Jeśli przejrzymy niektóre popularne blogi w internecie, również te polskie, zauważymy, iż pod postami często rozwijają się nieprawdopodobnie długie dyskusje, w których biorą udział zarówno czytelnicy, jak i sama osoba, która bloga prowadzi. Oczywiście nie wszystkie komentarze czytelników są pochlebne czy chociaż merytorycznie istotne. Oczywiście niektóre z tych rozmów są poważne, a inne już mniej. Nie jest to jednak tak istotne. Ważny jest fakt, iż blogi budzą tak wielkie zainteresowanie internautów, że ci często szukają informacji i porad właśnie na nich, a nie np. na stronach prowadzonych przez dyplomowanych specjalistów w danej dziedzinie. Amatorzy, dzięki temu, ze są po prostu pasjonatami zachowujący autentyczność, a więc i wiarygodność, mogą stać się prawdziwymi inspiratorami, mentorami, mistrzami czy quasi-ekspertami (quasi, gdyż za ekspertów uważają ich czytelnicy, ale  sensie formalnym blogerzy nimi nie są).

To interesujące, że amatorstwo, jeśli prowadzimy bloga, łatwo przemienić może się w profesjonalizm czy nawet pracę zarobkową. Wszystko zależy od tego, ilu mamy czytelników- im jest ich więcej, im dyskusje są bardziej zażarte, tym większe prawdopodobieństwo, iz przyłączą się do nich kolejni czytelnicy (zdaje się, iż najtrudniej jest zostać autorem pierwszego komentarza). Wielu z najpopularniejszych blogerów korzysta z technologii serwisu WordPress. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, iż WordPress – http://wpportal.pl jest nie tylko prosty w obsłudze, a więc z prowadzeniem założonego na nim bloga poradzą sobie nawet początkujący blogerzy, ale również dlatego, iż oferuje wiele narzędzi potrzebnych do odpowiedniego wypozycjnowania strony, śledzenia statystyk odwiedzin, do których to narzędzi dostęp jest bardzo szybki i, co ważne, darmowy. Korzystając z nich, mamy większe szanse na to, że ruch na blogu się zwiększy, a więc ilość dyskutujących na poruszane czy sugerowane przez nas tematy wzrośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *