Wakacje Polaków domeną ludzi nie tylko zmęczonych
Dziewczyny na biwaku

Turystyka Polaków jest wciąż mało zróżnicowana i opiera się głównie na znanych, sprawdzonych miejscach. Wycieczki, które wybierają Polacy jadąc na wakacje nie zawsze są przemyślane i dobrze zaplanowane. Często wybierane są takie miejsca, które wszyscy znają, na przykład ze szkolnych wycieczek i powielane w życiu dorosły. Można oczywiście pojechać gdzieś kilka razy, gdzie ogromne nam się podobało, ale o wiele bardziej opłaca się zwiedzić zupełnie nowe, nieznane miejsca, takie jak Tokio.

Popularne obiekty, do których najczęściej jeździmy są wprawdzie bardzo ciekawe i często potrafią zrobić ogromne wrażenie na zwiedzających, ale równie często są zatłoczone. Przez to trudno tak naprawdę się nimi cieszyć. Przeciskając się przez tłum ludzi, albo stojąc w kolejkach za każdym razem kiedy chcemy cokolwiek zobaczyć niszczy całą przyjemność ze zwiedzenia. A może by tak zboczyć troszkę z ustalonego szlaku i zobaczyć, poznać coś innego? Biorąc mapę w rękę wystarczy sprawdzić czy w pobliżu nie ma innych, ciekawych obiektów, mniej imponujących, ale na przykład mających równie ciekawa historię? Może jakieś zapomniane bunkry w  lesie? Stare ruiny dawnych monumentalnych budowli? Albo pałacyk samurajów lub siedziba gejsz w Japonii – http://florentin.pl. Odwiedzając takie miejsca możemy poczuć się naprawdę wyjątkowo, możemy znaleźć kogoś kto zna historię tych miejsc i może nam o niej opowiedzieć albo można znaleźć takie informacje w internecie i na przykład opowiedzieć dzieciom co działo się w tym miejscu w danych czasach. Samo przejście szklakiem, który kiedyś wiódł wojska w drodze na jakąś bitwę może być nie lada gratką dla nas, wystarczy odrobina wyobraźni i ciekawości świata i wydarzeń, a każda wycieczka może stać się naprawdę wyjątkowym przeżyciem. Jeśli wejdziemy bowiem w dany temat głębiej i skupimy się na poznaniu jednej części historii to możemy dużo się nauczyć, a przy okazji świrenie przy tym bawić.

Wtedy wystarczy tylko dobry namiot, zdolności organizacyjne i taką wycieczkę można we wspaniały sposób połączyć z biwakowaniem. Nie trzeba nikogo przekonywać , że to również jeden z najtańszych sposobów spędzenia wakacji. A może być również akrecyjny jak dalekie podróże i nocowanie w najnowocześniejszych hotelach. Wszystko zrobione samemu cieszy podwójnie. Dlatego samodzielnie rozpalone ognisko, postawiony namiot czy zorganizowana wycieczka mogą być pomysłem na niezapomniane wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *